Context Politic

> contextpolitic.ro

Demarăm Context Politic, un proiect non-profit al asociației noastre. Urmărim indexarea celor mai importante surse de știri pentru o audiență variată. Scopul nostru este de a oferi știrile din România și din străinătate, pe o plajă largă de interese politice, fără fake news sau elemente tabloide. Este continuarea unui proiect mai vechi, de la începutul anilor 2000, de indexare a blogurilor politice.

Context Politic este un efort de indexare a știrilor politice, din surse de încredere, pe teme de interes intern și extern. Vă prezentăm ultimele știri, pe site și pe aplicația Telegram, cu surse clar identificate, pentru o mai bună informare în vederea alegerilor din acest an. Vă rugăm să accesați titlurile și să vă folosiți simțul critic în perioadele de campanie. De asemenea, este important să mergeți la vot. Nu veți găsi site-ul într-o căutare Google. Urmărim o creștere organică și ne îndreptăm spre un public țintă foarte clar. Ne interesează oameni care vor să se informeze corect și din surse multiple, care să-și folosească simțul critic în a separa informația de tabloid și fake news. Context Politic este un proiect special al asociației noastre și vom reveni cu date asupra lui, odată ce se încheie cele două perioade electorale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *